Skarby Barcelony: czym zachwyca stolica Katalonii?

czy warto inwestować w nieruchomości w hiszpaniiJest najpiękniejszym miastem, jakim może się pochwalić Katalonia. Barcelona to jednocześnie jedno z tych miast, dzięki którym Hiszpania stała się ważnym punktem na turystycznej mapie Europy. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście? Barcelona jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla miłośników architektury secesyjnej. W tym miejscu można się spotkać ze wspaniałymi dziełami Antoniego Gaudiego – architekta, którego prace przeszły do historii światowej architektury. W Barcelonie można podziwiać jego najsłynniejsze nieruchomości w Hiszpanii, w gronie których wyróżnia się słynna Sagrada Familia, choć i wille o pałacowym charakterze robią ogromne wrażenie. To one stanowią najpiękniejszy element zabudowy barcelońskiej, to one przyciągają tłumy turystów (http://www.dreamproperty.pl/blog/18/marbella-i-okolice-dla-piechurow). Drugim skarbem katalońskiej stolicy są zabytki Starego Miasta, a w szczególności Dzielnicy Gotyckiej. Wiele atrakcji czeka też na turystów na wybrzeżu. Warto skorzystać z możliwości poszerzenia programu wycieczki po Barcelonie o wizytę w Starym Porcie, w rejonie którego można najlepiej poczuć śródziemnomorską atmosferę.

Port pełen jachtów i łodzi, malownicze molo – oto atrakcje, dzięki którym Barcelona staje się miastem jeszcze bardziej przyjaznym dla turystów. Wiele atrakcji czeka też Alei Tibidabo. Znana jest ona z pięknych willi oraz rezydencji pałacowych, które możesz zobaczyć na stronie www.dreamproperty.pl. To nie wszystkie jej atrakcje. Prowadzi ona na szczyt wzgórza, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Barcelonę.

Na wzgórze to można również wjechać kolejką, która stała się szybko jedną z największych atrakcji turystycznych katalońskiej stolicy. W czasie pobytu w tym mieście warto też odkryć piękno hiszpańskiej sztuki. Na terenie Barcelony jest to wyjątkowo proste. To właśnie tu czekają na turystów najciekawsze muzea i galerie, jakimi może się pochwalić Katalonia. Muzeum Narodowe Sztuki Katalońskiej jest ważnym celem wycieczki dla każdego miłośnika sztuki, jednak i wizyta w mniej popularnym placówkach może sprawić wiele radości.

Znajdź swoją nieruchomość w Hiszpanii http://www.dreamproperty.pl/dream-homes